Мабуть, це найдавніший орнамент, існуючий в світі!
Його народження відносять до середніх століть і батьківщиною вважають державу, яка розташовувалася в той час в Перській затоці (десь між Іраком і Іраном). Тоді цей орнамент мав назву бут або ботех. Для виготовлення виробів з таким орнаментом використовувалася вовна відомих кашмірських кіз (з яких виготовляють справжній кашемір і в наш час). Ткалися шалі зі знаменитим орнаментом вручну, на що йшло дуже багато часу (іноді по кілька років на одну шаль!). Що, природно, викликало їх неймовірно високу вартість.
Потім був довгий історичний шлях "огірків" через Індію до Європи, де їх стали виробляти більше масово, але, звичайно, з втратою якості, т. К. Ніякі тканини не могли зрівнятися за м'якістю з шерстю кашмірських кіз.
Зате з'явилися більш різноманітні і складні варіації візирунків, з'явилася назва Пейслі, по місту, який налагодив першим масове виробництво шалей.
Ставши більш доступними, шалі Пейслі були неодмінним аксесуаром будь-якої поважаючої себе дами. Причому, що цікаво, змінювалася мода, а шалі залишалися незмінними. Вони наче підбудовувалися під будь-які зміни.
Все змінило знакова подія в світі легкої промисловості - коли в 19 столітті винайшли спосіб друку на тканині. Пейслі тут же стали настільки доступними, що їх стали носити абсолютно всі дівчата, будь-якого положення. Знать це, звичайно ж, не влаштовувало, і вони відмовилися від цього аксесуару. Що природним чином незабаром звело славу Пейслів нанівець. Це був кінець 19 століття.
Але в 20 столітті орнамент "турецькі огірки" знову займає лідируючі позиції в світі моди і вже протягом дуже тривалого часу не йде з п'ядесталу! Немає, мабуть, жодного дизайнера, який би в своїх колекціях час від часу не використав орнамент Пейслі.
Тому сміливо заявляємо: хочете бути модними і крокувати в ногу з часом - шийте плаття "в огірках"!